How to book?

Information for drivers

Albina apartmani i sobi

Category: Apartments; Private rooms;

from EUR

8

eur.

Location: Old town

Distance from center: 0.01 км

View from: 21435 visitors

Apartments

from

20

eur.

night

Private rooms

from

8

eur.

night

Accommodation information

Лоцирани во стариот дел од градот, веднаш до некогашното седиште на познатата Охридска Архиепископија - прекрасната и културно значајна црква Света Софија, на брегот на преубавото Охридско езеро, во самиот центар на градот Албина апартмани и соби Ви нуди тивок одмор и комфорт во срцето на Охрид.
Располагаме со студио и соби опремени со безичен интернет, кабелска ТВ, мини кујна и купатила.
Во склоп на сместувачкиот капацитет влегува и модерен - комплетно опремен апартман со поглед на прекрасното езеро.
Местоположбата на вилата Ви нуди можност за посета на културно историските знаменитости во стариот дел од градот, како и на прекрасните ресторани каде ќе ја вкусите македонската традиционална храна низ звуците на македонската традиционална музика.
Во непосредна близина се наоѓа плажата Сараиште како и надалеку познатата карпеста плажа Канео.

Со личен пристап и нагласок кон потребите на нашите гости, Ви нудиме исклучително и незаборавно искуство за сите свои гости.

Distance from

Center: 0.01км

Lake: 0.01км

Bus Station: 2км

Location on map

Photos

Book Accommodation Online

*Arrival

*Departing

*Adults:

*Childres:

Accommodation type

Capacity

Beds

Price

n.Rooms

Book

Apartment

Quick Info

Apartment

Two bedrooms

(2)+(0)

30 eur

Prices for apartment/night

Info: Apartman so pogled na ezero za dve osobi

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

Quick Info

Apartment

Two bedrooms

(2)+(1)

35 eur

Prices for apartment/night

Info: Apartman so pogled na ezero. So spalna soba, dneven prestoj, kujna, tereasa so pogled na ezero

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

Quick Info

Apartment

Two bedrooms

(2)+(1+1)

35 eur

Prices for apartment/night

Info: Apartman so pogled na ezero. So spalna soba, dneven prestoj, kujna, tereasa so pogled na ezero

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

Quick Info

Apartment

Two bedrooms

(2+1+1)+(2)

40 eur

Prices for apartment/night

Info: Apartman so pogled na ezero. So spalna soba, dneven prestoj, kujna, tereasa so pogled na ezero

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

Quick Info

Apartment

One bedroom

(2)

20 eur

Prices for apartment/night

Info: Studio so mini kujna, tv, kupatilo, wi-fi internet, dvosed i masicka.

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

Quick Info

Apartment

One bedroom

(2+1)

22 eur

Prices for apartment/night

Info: Studio so mini kujna, tv, kupatilo, wi-fi internet, dvosed i masicka. Dvosedot se pusta i sluzi kako pomosen lezaj za treto lice

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Room

Single bed

1

10 eur

Price per person/night

Info: Dvokrevetna soba vo koja moze da se smesti i edna osoba so frizider i reso. Posebno kupatilo se naoga odma do sobata

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Room

Double bed

1+1

8 eur

Price per person/night

Info: Soba so kupatilo koe se naoga odma do sobata so bezicen internet, frizider i reso. Terasa so pogled prema crkvata Sveta Sofija

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

Quick Info

Apartment

Four bedrooms

(4)

60 eur

Prices for apartment/night

Info: Sprat od kuka kade vo zavisnost od brojot na familiite moze da se smestat dve ili tri familii.

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

Quick Info

Apartment

Three bedrooms

(2)+(1+1)+(2+1)

50 eur

Prices for apartment/night

Info: Sprat od kuka za dve familii

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Room

Single bed

1

15 eur

Price per person/night

Info: Soba studio so mini kujna, kupatilo, tv, wi-fi internet za edna osoba

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Room

Single bed

1

20 eur

Price per person/night

Info: Apartman so pogled na ezero so mini kujna, spalna soba, tv, wi-fi internet. Cenata vazi za edna osoba

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No